Warsztaty rozwoju osobistego - Gabinety za Horyzont Kraków

Warsztaty rozwoju osobistego w Krakowie

Trening kompetencji miękkich w każdym wieku!

Umiejętności społeczne są czymś, co szlifujemy przez całe nasze życie w kontakcie z innymi. W toku codzienności, natrafiamy na różne sytuacje wymagające całego spektrum zachowań. Czasem są to momenty trudniejsze w obejściu przez brak biegłości w emocjonalności.

Osoby często spotykające się z takimi chwilami zapraszamy na trening umiejętności społecznych. Pod okiem czujnego specjalisty, kursanci zderzają się z hipotetycznymi sytuacjami – tak, aby mogli przetrenować ich przebieg i zaobserwować płynące przez nich emocje.

Pojawia się pytanie – dla kogo takie warsztaty są przeznaczone? Dobra wiadomość brzmi: praktycznie dla każdego! Niezależnie od tego, czy szukasz tego typu zajęć dla siebie, czy dla swoich pociech, oferujemy profesjonalny kurs umiejętności miękkich w Krakowie. Jeżeli interesuje Cię nasza oferta, przejdź do formularza zgłoszeniowego na dole strony.

Warsztaty psychologiczne dla dorosłych - przydatne w domu, w pracy, wśród znajomych

Na uczęszczanie na trening motywacyjny dla dorosłych można spojrzeć z dwojakiej perspektywy. Z jednej strony może być on postrzegany jako świadomy wybór nakierowany na wzrost i rozwój dzięki lepszemu poznaniu siebie. Pozwala to na poprawę jakości życia i realizowanie swoich ambicji. 

Z kolei warsztaty organizowane przez miejsce pracy skupiają się raczej na maksymalizowaniu potencjału pracownika, odkrywaniu i doskonaleniu jego talentów, a przez to – podnoszenie jego umiejętności zawodowych. Osoba podchodząca do warsztatów osobistych zorganizowanych przez zakład pracy z reguły podnoszą swoją efektywność i produktywność, a poprzez to – usprawniają funkcjonowanie całej firmy. 

Efekty, jakich oczekiwalibyśmy od warsztatów osobistych dla dorosłych zależą od formy i grupy docelowej. Niemniej jednak, zarówno trening prywatny, jak i organizowany przez zakład pracy łączy szereg celów, jakie chcemy osiągnąć uczęszczając w nich. Są to:

  1. Uzyskiwanie i utrzymywanie wysokich poziomów wewnętrznej motywacji,
  2. Sprawniejsze nadawanie celów 
  3. Lepsze poznanie swoich priorytetów i aspiracji
  4. Stabilniejszy balans między życiem zawodowym a prywatnym
  5. Poprawienie perspektyw zawodowych

Warsztaty psychologiczne dla młodzieży - wsparcie w okresie dorastania

Nastoletnie lata to dla wielu karuzela rozbuchanych emocji, w których łatwo zgubić poczucie celu i pewności siebie. To kluczowy okres dla rozwoju człowieka, mający ogromne znaczenie w późniejszym, dorosłym życiu. 

Trening umiejętności społecznych dla nastolatków może się okazać szczególnie cenny dla młodego, ambitnego człowieka z aspiracjami do zmiany świata wokół. Dzięki pozyskanych na nim umiejętnościom społecznym łatwiej poradzi sobie z okazywaniem asertywności wobec pokus i stawianiem granic rówieśnikom. Taka forma warsztatów wyposaża uczestników w wachlarz zdolności introspektywnych i analitycznych – tak, aby niezależnie od wpływu kolegów czy natłoku emocji Twoja latorośl nie straciła z horyzontu kluczowych dla siebie wartości.

Trening umiejętności społecznych dla dzieci - czym skorupka nasiąknie za młodu…

Wielu rodziców martwi konkurencyjność dzisiejszego społeczeństwa i chce przygotować swoją latorośl do bezproblemowego wejścia w dorosłość. Trening umiejetności personalnych skierowany do dzieci jest narzędziem, które dostarcza całego spektrum umiejętności potrzebnych w dojrzałym życiu. 

Uczęszczając na takie zajęcia, Twoje dziecko kształtuje swój charakter i nabywa zarówno sprawności interpersonalnej, jak i wytrwałości czy utrzymania determinacji w danej czynności. 

Po treningu umiejętności dla dzieci, rodzic może się spodziewać rozwoju w następujących dziedzinach: 

  1. Umiejętności komunikacyjne
  2. Umiejętność autoprezentacji
  3. Budowanie pewności siebie
  4. Rozwijanie cech przywódczych
  5. Techniki koncentracji.

Grupa rozwoju osobistego - czy warto?

W dziedzinie rozwoju osobistego często spotykamy się z decyzjami stanowiącymi wyzwanie, których podjęcie nie jest łatwe.  Uświadamiając sobie to, co naprawdę cenimy, osiągamy lepsze zrozumienie kierujących nami bodźców, a co za tym idzie – ścieżek rozwoju, które obieramy w życiu. Identyfikacja i zrozumienie swoich wartości nie jest wcale łatwym zadaniem, ale kiedy dowiemy się, co jest dla nas ważne, możemy wykorzystać tę wiedzę jako przewodnik do dokonania wyboru, który najlepiej służy naszym potrzebom.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj terapii będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom, nie wahaj się do nas napisać. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji i pomożemy podjąć decyzję.

 

Wyślij

Lista nadchodzących warsztatów pojawi się wkrótce...